Doğal Haber

Bahçeli’den ‘eski sisteme dönelim’ diyenlere sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kastamonu’da vatandaşlara hitap etti. Bahçeli,

Bahçeli’den ‘eski sisteme dönelim’ diyenlere sert tepki
04 Ağustos 2019 - 21:42

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi’nin Türkiye’nin gelecek umudu olduğunu, milli güvenlik ve beka  sorunlarına yegane çözüm ve çare olduğunu ifade ederek, “‘Eski sisteme dönelim’  diyenlerin FETÖ’yle irtibat ve iltisakları vardır. Eski sistemden medet umanların  PKK’ya diyet borçları bulunmaktadır. Bunlar icazetlidir, ikiyüzlüdür, kalpleri  mühürlüdür, siyasetleri rehinlidir, zihniyetleri haciz altındadır.” dedi. 

Bahçeli, Kastamonu Belediyesi önündeki mitingde yaptığı konuşmada,  kentte bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Yarın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olduğunu hatırlatan  Bahçeli, 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), Türkiye’yi yıkmak için  silaha davrandığını vurguladı.

Hain darbe girişiminin üzerinden tam üç yıl geçtiğinin altını çizen  Bahçeli, “Türk Silahlı Kuvvetler içine yuvalanan terörist bir kadro millete ve  devlete silah doğrultmuş, ülkeyi kana ve gözyaşına boğmuştu. 251 vatan evladımız  şehit olmuştu. 2 bin 194 vatan evladımız yaralanmıştı.  Bu vesileyle 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü anıyor, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet  diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

“YANLIŞ HESAP, KAHRAMAN TÜRK MİLLETİNDEN DÖNDÜ”

Bahçeli, 15 Temmuz gecesi yaşananları anımsatarak sözlerini şöyle  sürdürdü:

“15 Temmuz’da satırları ihanet ve melanetle yazılmış karanlık bir  senaryo tedavüle kondu. Amaç Türkiye’yi içten yıkmaktı.  Amaç iç savaş çıkartmak,  ülkeyi bölmek ve paylaşmaktı. Gölbaşı’nda 51 özel hareket polisimizi şehit  ettiler. TBMM’ye alçakça, şerefsizce saldırdılar.  Emniyet ve istihbarat  binaları, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, köprüler, en işlek cadde ve bulvarlar,  stratejik noktalar bombalanmış, ateş altına alınmıştı. 15 Temmuz’da Türk, Türkiye  ve İslam düşmanları kuyruğa girmişler, kudurmuş gibi üzerimize gelmişlerdi. Türk  milletini can evinden vurmak isteyen barbarlar, hiçbir vicdan ve inancın kabul  etmeyeceği ölçüde hunhar yöntemlere başvurmuşlardı.  FETÖ, haçlıların nam ve  hesabına girerek, emperyalizmin planlarına bağlılık göstererek Türkiye’nin  varlığına kast etmeye azmetmiş, milletimizin uçaklarıyla, helikopterleriyle,  tanklarıyla, diğer ağır silahlarla saldırıya geçmişti. Ancak yanlış hesap, kahraman Türk milletinden döndü. İstila emelleri, Türkiye’nin yükselen, kararlı  ve tavizsiz mücadelesiyle yerin dibine gömüldü.”

“FETÖ’YLE MÜCADELE SONUNA KADAR SÜRDÜRÜLMELİDİR”

Darbe girişimi ile Türk milletinden intikam alınmak istendiğini  söyleyen Bahçeli, 15 Temmuz’da Türkiye’nin bekasının doğranmak ve dağıtılmak  istendiğini, o gece Türkiye Cumhuriyeti’ne zehirli hançer sallandığını anlattı.

“Ancak Türk milleti yediden yetmişe ayağa kalktı, FETÖ’cü  teröristleri, arkalarında duran efendilerini analarından doğduklarına pişman  etti.” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

“İhanet imanı geçemedi. İşgal emelleri milli iffeti yenemedi. Bir  dolarlık ederi olan namussuzlar, Türk milletinin haşmet ve haysiyeti karşısında  kaçacak ve saklanacak delik aradılar. Gene de yakayı kurtaramadılar, ezilmekten,  cezalandırılmaktan kurtulamadılar.  Şunu bir defa kararlılıkla söylemek isterim  ki, FETÖ’yle mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir.  Bu konuda tavsama olamaz,  ihmal olamaz, hoşgörü olamaz. Hatırlı ve arkası olan FETÖ’cülerin korunması veya  kollanması diye bir şey söz konusu edilemez. Elbette mücadele hukuk ve adalet  kümesinde yapılmalıdır.  Objektif kriterler, sağlam veriler, sağlıklı dayanaklar  ve hukuki sınırlar çerçevesinde FETÖ’cülüğü tespit edilen kim varsa haklarında  gereken adli işlemler yapılmalıdır. 15 Temmuz’da bize acımadılar, biz de onlara  adalet içinde acımamalıyız. FETÖ’nün kripto damarı, geride kalan kalıntıları  nereye kadar uzanıyorsa uzansın kesilip atılmalıdır. Türkiye FETÖ musibetinden  kurtulmalıdır. Bu karanlık dönem kesin olarak bitirilmelidir. 15 Temmuz, Türk  milletini Anadolu’da boğma ve dağıtma girişimidir. 15 Temmuz, milli bekayı imha  teşebbüsüdür.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ, ÜLKEMİZİN GELECEK UMUDUDUR”

Tehlikenin bitmediğine dikkati çeken Bahçeli, bu nedenle  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

Milli birlik ve dayanışma ruhu, 7 Ağustos Yenikapı dirilişinin  yaşatılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, “İblisin vücut bulmuş hali olan FETÖ  ve PKK’nın ne hilesi bitecek ne de hainliği sona erecektir. Bunların kökü  kurutulmalıdır. Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin istikrarlı, iradeli,  seri, tutarlı, hukuki, eşgüdüm halinde alacağı kararlar hayati önem ve  değerdedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ülkemizin gelecek umududur.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi milli güvenlik ve beka sorunlarına yegane çözüm  ve çaredir. ‘Eski sisteme dönelim’ diyenlerin FETÖ’yle irtibat ve iltisakları  vardır. Eski sistemden medet umanların PKK’ya diyet borçları bulunmaktadır.  Bunlar icazetlidir, ikiyüzlüdür, kalpleri mühürlüdür, siyasetleri rehinlidir,  zihniyetleri haciz altındadır.” değerlendirmesinde bulundu.

“HANGİ DÖNEM HUZUR YÜZÜ GÖRDÜK?”

Eski sistemin darbelere kucak açtığını ifade eden Devlet Bahçeli,  şunları kaydetti:

“CHP Genel Başkanı’nın bir yanda Amerika tipi başkanlık sistemini  önerip diğer yanda parlamenter sisteme vurgu yapması kurnazlıktır, kumpastır,  tuzaktır. Eski sistem darbelere kucak açmadı mı?  Eski sistem ekonomik krizlere,  sert kutuplaşmalara, derin çatışmalara, vahim anlaşmazlıklara kapı aralamadı mı?  Hangi dönem huzur yüzü gördük? Ne zaman rahat ve istikrara kavuştuk? Koalisyon  tartışmaları ülkemizin gelecek ümitlerini tahrip etmedi mi? Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi’nden rahatsız olanlar vesayet özlemi çeken odaklardır.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni karalamaya tevessül edenler gerilim dilinden,  kavga üslubundan, cepheleşme siyasetinden nemalanan ve yararlanan art niyetli  oluşumlardır.”

 Hizmet için yola çıktıklarını anlatan Bahçeli, MHP’nin Kastamonu’yu  daha iyi yönetmek, daha fazla hizmet etmek, daha güzelleştirmek maksadıyla yola  çıktığını, heyecanla kolları sıvadığını ifade etti.

Kastamonu’ya verdikleri sözleri kesinlikle yerine getireceklerine  vurgu yapan Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözü sözdür, duruşu merttir,  duyuşu nettir. Kastamonulu kardeşlerimin güvenlerini boşa çıkarmayacağız.  Kastamonu’yu huzura, esenliğe, selamete, parlak ufuklara taşıyacağız. Belediye  Başkanlarımızın her icraatını yakından takip edeceğiz. Sizler bizi mahcup  etmediniz, bizler de sizler için çalışmaktan, üretmekten, hizmet etmekten asla  vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin yüzünün gelişmeye, büyümeye, zenginleşmeye ve yükselmeye  döndüğünü dile getiren Bahçeli, buna engel olmaya çalışanların hüsrana uğramaya  mahkum olduklarını belirtti.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ YAŞATILMALI”

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devlet yönetimindeki çatlaklıkları  sona erdirmiştir.” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Çift başlılık nihayete ermiştir. Karar süreçlerindeki tıkanıklıklar  açılmıştır.  Hükümet etme sistemindeki engeller aşılmıştır. Türkiye ruh köküyle  buluşmuş, Türk milleti bölgesel ve küresel tehditlere karşı ortak akıl, ortak  iradeyi devreye almıştır. Yeni bir 15 Temmuz’un olmaması için Cumhurbaşkanlığı  Hükümet Sistemi güçlendirilerek, derinleştirilerek, ilke ve esaslarıyla  kurumsallaştırılarak yaşatılmalıdır. Kriz meraklıları, kerameti kendinden menkul  sözde aydın ve akademisyenler, CHP-İP-HDP-FETÖ-PKK zillet korosu yeni hükümet sistemine boyun eğdiremeyeceklerdir.”

“HER YENİ SİSTEMDE OLDUĞU GİBİ AKSAYAN YÖNLER OLABİLECEKTİR”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin çok yeni olduğuna dikkati çeken  Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi henüz bir yılını yeni doldurmuştur.  Elbette her yeni sistemde olduğu gibi aksayan yönler olabilecektir. Bu da gayet  normaldir. Önemli olan samimi bakışla, sorumluluk ruhuyla, dürüst bir vicdan  eşliğinde yeni sistemin daha da etkin ve verimli olabilmesi için yapılması  gerekenler her neyse ona kilitlenmek, gündeme almaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi’nin rehabilite veya revizyonundan ziyade bütün ilke ve kurumlarıyla  devlet ve toplum hayatında kökleşmesi ve kuvvet kazanması amacıyla mücadele  edilmelidir. Yeni hükümet sistemini tartışmaya açmak, Türkiye’nin elini  zayıflatacak, milletimizin 16 Nisan iradesine gölge düşürecektir. Milliyetçi  Hareket Partisi olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin güçlenmesi konusunda  atılacak her müspet adıma destek vereceğiz.  Çünkü bizim sevdamız Türkiye’dir.  Türk milleti kıvancımız, onurumuz, övüncümüzdür.  Küresel dayatmaları elinin  tersiyle iten bir Türkiye’den memnun olmayan iç ve dış çevrelere karşı biriz,  beraberiz, birlikte güçlü Türkiye’yiz.”

Hesabını veremeyecekleri hiçbir konunun olmadığının altını çizen  Bahçeli, “Hesabını veremeyeceğimiz karanlık ilişkilerimiz, altından kalkamayacağımız bulanık ve sorunlu bir yönümüz, ‘acaba gün gelir karşımıza çıkar  mı’ diye içten içe kaygılandığımız bir açığımız bulunmamaktadır.  MHP’li  belediyeler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmeme konusunda bugüne kadar ahlak  ve insanlık mücadelesini cesaretle yapmışlar, yapmaya da devam edeceklerdir.   Türk milleti bunu görmektedir.  Kastamonu bunu bilmektedir.” diye konuştu. 

MHP için belediyeciliğin, ‘insanı temel alan, milli ve manevi ölçülere  uyması gereken demokratik bir zemin’ olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şöyle devam  etti:

“Bizim için belediye demek, mazlum ve mağdurların imdadına koşan, yok  yoksulu, garip gurebayı muhafaza eden kocaman yürek demektir. Belediye demek, aç  ve yoksullar için çırpınan, yediren, içiren ve giydiren bereket ve şefkat  demektir. Belediye demek, çevreyi güzelleştiren, kenti imar eden, bayındır hale  getiren yönetim demektir. Belediye demek, sımsıcak bir gülümseme, dosdoğru bir  vicdan, adil ve adaletli bir yönetim demektir. Bizim maksadımız halistir, mazimiz  temizdir, hedeflerimiz ise devasadır. Buradan, sizlerin huzurunda aziz  milletimize ve Kastamonu’ya, daha adil bir paylaşıma, daha çok fırsat eşitliğine,  daha üretken ve milli bir ekonomiye, daha fazla yatırım ve istihdama, daha  huzurlu kentlere, daha ahlaklı bir kazanca, daha doymuş bir aileye, daha sağlıklı  bir insana ulaşmak için davette bulunuyorum.  Türk-İslam tarihinden hepimize  mukaddes bir buyruk olarak ulaşmış, bizlerin kılavuzu olmuştur. ‘Komşusu açken  tok yatmayacak’ yüksek vicdanların, ‘Fırat kenarında otlayan kuzunun’ vebalini  duyacak gıpta edilecek fedakarlık ruhunun, ‘Aç iken doyurdum, çıplak iken  giydirdim, az milleti çok kıldım’ diyenlerin bulunacağı inançlı, erdemli ve  adaletli bir ülkeye ulaşmak imkansız değildir.”

Devlet Bahçeli, “Milliyetçi Hareket Partisi varsa umutlar diridir.”  ifadesini kullanarak şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi varsa gelecek aydınlıktır. Milliyetçi  Hareket Partisi varsa, henüz hiçbir şey bitmiş değildir. Vazgeçilmez hazinemiz  vatan ve millet sevgisidir. Tartışmaya açık olmayan kararlığımız Türkiye ve Türk  milletinin milli, tarihi, kültürel hak ve çıkarlarıdır. Terk edilmez ilkemiz, ‘Ne  mutlu Türküm diyene’ seslenişidir.  Üzerine titrediğimiz hassasiyet ise dünyayı  Türkçe okuyabilmektir.  Kastamonu’da görev alan belediye başkanlarımız her haneye  ulaşarak her kardeşimin elinden tutacaklardır.  Çare bekleyenleri, dertlerinden  bunalanları, bir el gözleyenleri ihmal etmeyeceklerdir. Kimin hangi partiye oy  verdiğini gözetmeksizin, Kastamonu’yu bütün olarak ele alacaklar, belediye  hizmetleriyle tanıştıracaklardır. Bizde ayrımcılık yapmak, partizanlığa heves  etmek, yandaşları kayırarak ilerlemek yoktur. Devletin kaynaklarını peşkeş  çekmek, ulufe dağıtır gibi millet emanetini heba etmek yoktur. Bilakis, özveri ve  fedakarlıklarla Kastamonu’nun sıkıntılarını çözme iradesi vardır. Gece demeden,  gündüz demeden çalışma ve başarma kararlılığı vardır. Mahallesinde sorunlarının  bitirilmesini bekleyenlere ulaşma gayret ve niyeti vardır.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye, TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Genel  Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP genel başkan yardımcıları Edip Semih Yalçın,  Deniz Depboylu, Sadir Durmaz, Kamil Aydın ve Feti Yıldız, Mustafa Hidayet  Vahapoğlu, Divan Üyeleri Fatih Çetinkaya ve Kadir Şekerci eşlik etti. 

Bahçeli, daha sonra Çankırı mitingine katılmak üzere kara yolu ile  Kastamonu’dan ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P