Esnafa kira ve hibe desteği başvuru sıralaması nasıl olacak? Gülşen Coşkun aktardı | Video « Doğal Haber

27 Ekim 2021 - 20:05

Esnafa kira ve hibe desteği başvuru sıralaması nasıl olacak? Gülşen Coşkun aktardı | Video

Son Dakika Haberleri İnternet – Esnafa kira ve hibe desteği için başvurular başladı. 10 gün sürecek başvurularda yoğunluk yaşanmasının önüne geçmek için bir başvuru sıralaması yapıldı. O sıralama nasıl olacak? Detayları CNNTÜRK Ankara muhabiri Gülşen Coşkun aktardı.

Esnafa kira ve hibe desteği başvuru sıralaması nasıl olacak? Gülşen Coşkun aktardı | Video
Son Güncelleme :

31 Aralık 2020 - 15:44

  Ticaret Bakanlığı’nca koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için başvurular başladı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, desteklerden 22 Aralık 2020 tarihli ve Cumhurbaşkanı Kararı gereği yürürlüğe konulan, 24 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Programı ve Uygulama Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen başvuru sahipleri faydalanacak. Destek başvuruları tarihi Destek başvuruları bugünden itibaren 10 gün süreyle (8 Ocak 2021 Cuma gününe kadar) devam edecek.Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için başvurular, T.C. Kimlik Numarasının son hanesine göre alınacak. Başvurular şu şekilde yapılabilecek: “T.C. Kimlik Numarasının son hanesi ‘0’ olan vatandaşlar 30 Aralık 2020 Çarşamba, ‘2’ olan vatandaşlar 31 Aralık 2020 Perşembe, ‘4’ olan vatandaşlar 1 Ocak 2021 Cuma, ‘6’ olan vatandaşlar 2 Ocak 2021 Cumartesi, ‘8’ olan vatandaşlar 3 Ocak 2021 Pazar günü başvurabilecek. 4-8 Ocak 2021 tarihleri arasında da tüm vatandaşlar başvuruda bulunabilecek.” Başvuru sonuçları Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden açıklanacak. Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak. Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecek.​​​​​​ GÖNDER genişlik: px yükseklik: px KOPYALA html: <iframe width=”{$embed.width$}” height=”{$embed.height$}” src=”https://www.cnnturk.com/player/embed/5fedbc3a17aca9103871eb8e” frameborder=”0″ scrolling=”no” allowfullscreen></iframe><br><a href=”https://www.cnnturk.com/video/turkiye/esnafa-kira-ve-hibe-destegi-basvuru-siralamasi-nasil-olacak-gulsen-coskun-aktardi-video” target=”_blank” >Esnafa kira ve hibe desteği başvuru sıralaması nasıl olacak? Gülşen Coşkun aktardı | Video</a>

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.