Doğal Haber

Metronun üstüne 1 milyarlık proje

TORKAM İnşaat, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile yeni bir proje inşa ediyor.

Metronun üstüne 1 milyarlık proje
09 Nisan 2019 - 12:30

E5 Otoyolu’nun Sefaköy Florya aksında inşa edilen Torkam E5 projesi toplu taşıma ağlarının merkezinde yer almasıyla dikkat çekiyor. Projeden yaklaşık 1 milyar lira hasılat beklediklerini belirten Torkam Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, projenin metrobüs durağı, otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının merkezinde yükseldiğini söyledi. Projenin Sefaköy’de yapılacak metro istasyonu girişinin üstünde yer alacağını belirten Dereli, ulaşım kolaylığı ile öne çıktıklarını ekledi.

AÇIK ARTTIRMA

20 bin 776 metrekare arsa üzerinde inşa edilen projede 3 rezidans ve 1 ofis bloku yer aldığını belirten Dereli, “Yatay mimarinin öne çıktığı projede 234 rezidans daire, 117 ofis ve 310 cadde dükkanı inşa edilecek. Bölgeye 896 araçlık otopark da kazandırılacak” dedi. Dereli, Torkam E5 Açık Çarşı’daki 310 dükkanın 124’ünün 21 Nisan’da açık artırma usulüyle satışa çıkacağını belirterek şunları söyledi: “Dükkanların fiyatı 770 bin lira ile 4 milyon 300 bin lira arasında değişiyor. Açık arttırmaya yoğun talep bekliyoruz. Günlük 700 bin kişiye ulaşan insan sirkülasyonu ticari ünitelerin karlı bir yatırım olacağını gösteriyor.” Dereli, ticari ünitelerin metrekare fiyatının 17 bin lira, rezidansların ise 8 bin 500 lira olduğunu ekledi. Bugüne kadar 18 bin konuta imza attıklarını belirten Mahmut Dereli, “Türkiye’de 3 projemiz sürüyor. Torkam E5 dışında Konya’da bir konut projemiz ve Fikirtepe’de bir projemiz var. Cezayir’de de 6 bin konut inşa ediyoruz” dedi.

Kura mayısta YAPILACAK

TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, geçmişte Küçükçekmece Belediye binası bulunan alanda gelir paylaşım modeliyle karma kullanımlı proje inşa edildiğini ifade etti. Teslimlerin Ekim 2020’de yapılacağını belirten “Halihazırda projenin temeli atıldı. İnşaat çalışmaları TOKİ kontrolünde sürüyor. İlk etapta Yenikapı-Beylikdüzü metro hattı olarak planlanan ama Kanal İstanbul projesi nedeniyle Yenikapı Sefaköy olarak yapılmasına karar verilen metro hattı da bu projenin önemini arttırıyor” dedi. Öte yandan TOKİ tarafından yapılacak 50 bin sosyal konuta 600 bine yakın başvuru geldiğini belirten Özçelik, “50 bin konuta müracaat devam ediyor. Kuralar mayısta çekilecek, herkes dairesini alacak. Her ilde ayrı kura planlıyoruz” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.