Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar « Doğal Haber

30 Temmuz 2021 - 01:14

Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, basın toplantısı düzenliyor.

Ömer Çelik’ten önemli açıklamalar
Son Güncelleme :

07 Nisan 2019 - 22:40

14 views

Çelik’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

İsrail Başbakanının yaptığı resmen dünyada büyük çatışmaları tetikleyecek, büyük gerilimlere imza atacak bir olaydır.

İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu.

Bütün bir Orta Doğu’yu ateşe verecek, bütün bir dünyayı ateşe verecek çılgınca sözleri seçim malzemesi olarak İsrail’in içindeki aşırı sağcılardan destek alma amacıyla söyledi. Bu ilhak kararı, dünyanın başka yerlerinde de başka unsurları tetikleyecektir.

Saldırmadığı bir değer, saldırmadığı uluslararası topluma ait herhangi bir tanım yok. Burada şunu sormak gerekiyor. BM ne işe yarıyor, BMGK ne işe yarıyor?

YEREL SEÇİMLER

Her gün yeni bir kılıkta, yeni bir ört bas etme faaliyetiyle önümüze gelen hukuka aykırı, siyasetin temel prensipleriyle uyuşmayan bir takım açıklamalar görüyoruz.

İtiraz sürecini küçümsemeye çalışıyorlar.

İkide bir ‘biz kazandık’ diyorlar. Peki bu kadar rahatsanız, oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?

Süreç yargı denetimi altında.

‘Cumhurbaşkanı ile iyi geçineceğim’ gibisinden bir cümle de sık sık tekrarlanıyor. Arkasından da Sayın Cumhurbaşkanımıza çağrı yapılarak, ‘sürece katkıda bulunun’ diyor. Cumhurbaşkanımız devletin başıdır. Cumhurbaşkanımızı YSK süreci ile ilgili bir müdahaleye çağırmak, ‘katkıda bulunun’ sözü altında, son derece yanlış, son derece sakıncalı, bir siyasetçinin bilmesi gereken en temel prensiplere aykırı davranıştır.

Sürecin patronu YSK’dır, onlar karar verecek.

Her seçimden sonra CHP yöneticilerinin ve sözcülerinin vatandaş AK Parti’ye ne mesaj verdi sözleri odak noktalarının CHP değil AK Parti olduğunu gösteriyor.

Bu hafta son derece vahim açıklamalar yaptılar.

15 seçimdir vatandaşımız bizi birinci parti yaptı, bu bir rekordur.

Açıkça YSK’yı tehdit eden, ‘bu işin altında kalırsınız’ mesajı veren bir tavır içine girdiler. Anayasa ile yine kavga ediyorsunuz. Milletin verdiği irade ile yine kavga ediyorsunuz. CHP, YSK’yı baskı altında bırakıyor. Telkin ve tehdit içeren bu açıklamalarınız suçtur.

Hesap makinası ile gezeceğinize anayasa ile gezin. Yanılmayalım diye hesap makinası ile çıkıyorsunuz ama eski zihniyetinizi devam ettirerek toplayacağınız yerde çıkarma yapıyorsunuz, böleceğiniz yerde çarpma yapıyorsunuz. matematikten anlıyoruz diyorsunuz toplama yapılacak yerde çıkarma yaparsanız bölme yapacağınız yerde çarpma yaparsanız bu nasıl matematiktir, onun izahı sözkonusu değil. Kürsüye çıkarken anayasa ile çıkmanızda, kürsüde konuşurken de anayasanın 138. maddesinin önünüzde olmasında fayda var.

YSK, CHP’nin tüzüğüne göre karar vermeyecek.

Ayrıntılar geliyor…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.